Türkiye'nin önde gelen tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler imalatçısı ve markası olan Bıçakcılar, 1959 yılından bu yana sağlık sektörüne hizmet vermektedir.

Üretim

Bıçakcılar tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürün imalatı , yüksek teknoloji kullanılan 26.500 m2 alan üzerinde kurulu, toplam 30.900 m2 kapalı alana sahip entegre tesislerde, Sağlık Bakanlığı denetiminde ve GMP kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir.

Hammaddelerin ve diğer girdilerin seçimi ve kabulü, üretimin özellikleri dikkate alınarak, Bıçakcılar kalite geleneğine, EN ISO 9001, EN ISO 13485 ve 93/42/EEC Avrupa Birliği Sağlık Yasası koşullarına uygunluğunu kanıtlayan biyolojik, kimyasal ve fiziksel testler uygulanarak yapılır. Girdiler, uluslararası standartların gereklerine uygun olarak depolanır.

Üretimin her aşaması GMP kuralları doğrultusunda çalışan uzmanlaşmış kadrosu ve modern donanımı ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş Bıçakcılar Kalite Kontrol Laboratuvarının denetimindedir.

Üretimin önemli aşamalarından birini kalıp tasarımı ve imalatı çalışmaları oluşturur. Sahip olduğu çağdaş kalıp üretim teknolojisi, yeni ürün geliştirme çalışmalarında esneklik ve geniş olanaklar sağlamaktadır. Bıçakcılar'ın ürün kalite çizgisinin önemli bir belirleyicisi de, kalıp üretiminde kullanılan yüksek teknolojidir.

Tek kullanımlık tıbbi ürün üretimi toplam 3.000 m2 'lik temiz odalarda (clean room) gerçekleştirilir. Ürünlerin biyolojik yükü bu
temiz odalarda kontrol altında tutularak sterilizasyon güvenliği sağlanır.

Tek kullanımlık tıbbi ürünler, önceden belirlenmiş raf ömürleri süresince steril durumlarını koruyan ambalaj malzemeleri kullanılarak, temiz odalar içerisinde tam otomatik paketleme makinalarında ambalajlanır.

Sterilizasyon işleminde Etilen Oksit kullanılır. Yüksek teknolojili donanımlar ile ISO 11135 standardına uygun olarak sterilizasyon güvencesi sağlanır.

Müşteri isteklerini zamanında karşılayabilmek amacıyla Bıçakcılar ürünleri 3.500 m2 'lik alanda depolanır ve kullanıcıya Bıçakcılar dağıtım araçlarıyla tam zamanında ulaştırılır.

Satış sonrası destek hizmetleri birimimiz, uzman kadrosuyla, koşulsuz müşteri memnuniyetini hedefler. Gerekli teknik desteği, kullanım ve koruyucu bakım eğitimlerini verir. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Konya, Antalya ve Adana merkezlerimiz ile yurt çapında servis ağımız hizmetinizdedir.

Bıçakcılar ürün, hizmet ve faaliyetlerinin çevre boyutlarını göz önünde bulundurur. Sürdürülebilir kalkınma ilkesi doğrultusunda hareket ederek gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir dünya bırakabilmek için ürün ve üretim süreçlerinin çevresel etkilerini kontrol altında tutar. Çalışanlarının sağlık ve güvenliğini korur ve geliştirir.